2026. június 22., hétfő

Panka

 nagyon finom csirkés tésztát főzött szombaton vacsira. Császármorzsa végül nem készült, mert elég kiadós volt így is.

Ebéd előtt összeraktuk Attilával a medencét, feltettük fölé félig a sátrat is, mert belóg a fenyő alá és telepotyog állandóan tűlevéllel. Így most van felette egy kis árnyék is. A fehérvári adok-veszek csoportban hirdettek meggyet, vettünk 12 kg-t, le is szedték, kilónként bezacskózták, finom is, bár kicsit apróbb szemű. Én a saját négy kilómat csak kimagoztam és lefagyasztottam, anyunál lekvár lesz, anyósom pedig befőttet készít. Nekem teljesen jó lesz a granolához fagyasztva, rajtam kívül meg senki nem eszi meg itthon.

Délután családilag megírtuk Dorka motivációs levelét a TE-re. Nagyon sokat röhögtünk közben, mert elég nehéz olyan szakra motivációs levelet írni, ahová egyáltalán nem akar menni a gyerek, igazából csak utolsó lehetőségként írta be a sporttudományt, de persze egyedül itt van felvételi elbeszélgetés. Kíváncsi leszek, hogy sikerül majd.

Este még felvetette Attila, hogy reggel, ha időben felkelünk, tekerhetnénk egy tókört. Mivel én minden nap fél ötkor kelek, ő volt a kérdés. 5:20-kor már úton voltunk, nem volt még meleg, az első órában alig találkoztunk valakivel, kivéve a helyieket, úgymint nyuszi, szarvas. Velencénél lett izgalmas a dolog, amikor átfutott előttünk egy vaddisznó is J. A dinnyési patakparton hosszan versenyzett velünk egy őzike, majd mindenféle irányjelzés nélkül felpattant a töltésre és átgaloppozott előttünk. Még jó, hogy számítottunk rá. Szegény Velencei-tó elég rottyon van, bár én már 20 éve nem vagyok hajlandó belemenni, lassan nem is lesz hová.



Egy gyors zuhany után én rongyoltam is tovább az usziba, a kiadott feladat elvégzésére. Jól kipurcantam a végére J. Délig vasaltam, ebéd után beugrottunk a boltba, mert a család pizzát igényelt vacsorára és nem volt otthon mozarella. Attila délelőtt rendbe tette a kerti kisházat, harcoló német alakulatok is voltak benne. Most megint van hely. Egy darabig.

Gyorsan megejtettük a takarítást, bedagasztottam a pizza tésztát, két adagot tettem el 48 órásnak is. Megnéztük a hatos meccset, én fürdés után ki is dőltem, nem kellett ringatni.

Ikrek vésztanulnak, Lili kedden szóbelizik, Dorka szerdán vagy csütörtökön, náluk majd csak a nyitóértekezleten derül ki, kinek kell aznap maradnia. Csütörtökön Lili, pénteken Dorka megy felvételi beszélgetésre Budapestre. (Semmelweis, TE). Utána már csak a várakozás marad.

Nézegetjük, hogy hová kellene nyaralni menni, de egyelőre sem időpont, sem helyszín tekintetében nem jutottunk sehová. Mi biztosan leállunk az augusztus 20-i héten.

A kiskert egész szépen alakul, lesz paradicsom. Locsolom is minden nap.


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése