2026. május 24., vasárnap

A gyerek szólt,

 hogy tegyem le a seggem a gép elé, aztán írjak, mert el vagyok maradva :-)

Gondoltam, majd a hosszú hétvégén lesz idő, hát nem, de mindegy.

Alhatnék ugye, de hát helló változókor, fél ötkor kidob az ágy és akkor ez már egy jó időpont, egy időben háromkor keltem. Tegnap reggel ötkor már főtt a húsleves, vasaltam, hatkor már az uszi előtt parkoltam le. Megvolt az edzés, anyunak hoztam savanyú vizet, lányoknak fánkot reggelire.

Pankuszt kellett vinnem az uszi parkolóba tízre, onnan indultak az osztálykirándulásra. Orfűre mentek, ma pécsi városnézés lesz a program, tegnap maguknak főzték a vacsit.

Lilkót négy után vittük a vasútra, Siófokra mentek a Plázs nyitóbulira, reggel négy után írt, hogy már a barátnőjénél van, minden ok. Egészen jól viselem ezeket az éjszakákat, múlt hétvégén Fezen buli volt. Nem mondom, hogy nem idegeskedek egyáltalán, de normális társasága van, értelmes gyerek (felnőtt), megbeszéltük, hogy mindig együtt maradnak, italokra extrán figyelnek és bármi van, ami nem komfortos, inkább hívjon és megyünk ha kell.

Maradék családdal tegnap este futni mentünk a Túrózsákira, illetve Dorka futott, mi kísértük és az úszó erősítő cuccomat vittem és lábat erősítettem addig, Attila meg a kondiparkot használta. Karra nem tudok most dolgozni, egy hete csúnya gyulladás van a bal vállamban. Voltam manulálterápián, gyógytornász edzőtársam is kezeli, vissza kellett venni a terhelést, egészen szépen alakul.

Lili pénteken finom epres sajttortát sütött, a konyhai romok eltűntetésén kell még dolgozni, mert azt mind elegánsan rám hagyják :-)

Csütörtök reggel arra mentem ki, hogy folyik a víz a garázsból, kaptam egy laza szívrohamot, hogy csőtörésünk van, de csak a HMV tartály adta meg magát, Attila meg is rendelte, szombaton délelőtt összerakta, így két nap után újra lett meleg vizünk.

Apunak megvolt a csípőprotézis műtétje, kedden vittem be a CMED-be, csütörtökön délután hozhattuk is haza, minden jól sikerült, az izmokat kell visszaerősíteni a lábaiban.

Ikrek túl vannak az összes írásbeli érettségin, az emelt biosz miatt izgulunk, mert még a biosz tanárok is azt mondták, hogy nehéz volt. Kicsit aggódok a szóbelik miatt, mert úgy látom elég lazán veszik a felkészülést én sokkal többet tanultam anno, aztán lehet, hogy nekik van igazuk. Kiderül hamarosan.

Panka gyűjti az órákat a kötelező 50 órához. A görkori edzésen segít, kedden először volt egyedül a kicsikkel, leizzadt a végére. Azt mondta, mégis átgondolja még ezt a gyógypedagógia irányt :-)




2026. május 11., hétfő

Már csak

 a rettegett emelt biológia érettségi van hátra a csajoknak írásban, az emelt angol megvolt, reméljük a várt eredménnyel sikerült mindkettejüknek.

A faces érettségi csoportban már vannak, akiknek tanáraik megsúgták az eredményt, nálunk egyelőre semmi hír nincsen.

Holnap reggel nyolckor a Ciszterben fejezik be a csajok az írásbelik sorát és akkor már csak a szóbelikre kell készülni.

A hétvége ehhez mérten csendesen telt, tanulgattak, pihentek. Panka összeszedett valami vírust, így ő sokat aludt, gyógyult.

Pénteken mindhárman elmentek a balett órára, lányoknak is jót tett egy kis mozgás. 

Én edzettem szombaton és vasárnap reggel is, a szombatiba kicsit bele is haltam, kemény volt. Ehhez mérten vasárnap voltam aktívabb a házimunkákban is. Ablakot pucoltam, ágyneműt és törölközőt mostam, hajnalban egy csomót vasaltam.

Attilával sétáltunk szombaton és vasárnap is, vasárnap lementünk a kondiparkba, lógtam egy kicsit, hogy nyúljanak az izmaim. A vasárnapi edzés után szaunáztam is kicsit, nagyon jól esett.

Szombaton délután Pankával összeraktuk a szülinapjára kapott legó virágját, szép lett, reméljük Mimike nem szedi szét seperc alatt.


2026. május 6., szerda

5/3

 pipa.

A hétfői magyar sokk után, kellemes csalódás volt a csajoknak a matek. Mindketten hibátlanra tippelik az első felét és olyan 85% körül az egészet. Reméljük, hogy jól érzik.

Tényleg azt gondolom, hogy aki bejárt órára, megoldott pár érettségi feladatsort, az meg tudta írni jóra.

A mai történelemről is pozitívan nyilatkozott mindkét leányzó. Dorka a Károly Róbertet és a 38-as német terjeszkedést választotta, Lili a céheket és a Rákosi korszakot. 

Holnap még emelt angol, aztán keddig pihi. Illetve hát bősz biológia tanulás lesz szerintem.

Közben a nagy érettségi hajrában Panka holnap betölti a 16. évét. Jövőre Olivia Rodrigo koncertre megy egy barátnőjével (és Lili felügyeletével) Milánóba. Felnőnek, na :-)


2026. május 4., hétfő

Hát megtörtént,



elballagtak.

Sőt az első érettségi napon is túl vagyunk már. Egy dolgot akartak elkerülni a csajok, a verselemzést, hát idén nem lehetett :-). Azért megugrotta mindkettő, Lili az Arany költeményt elemezte, Dorka bevállalta a létösszegző verses esszét. Meglátjuk.



Ez a központi ballagás ikres szülőként nem annyira jön be, mert szét kell dobni a családot a két suli között. Mi bementünk a városi eseményre is, hátha el tudjuk kapni mind a két csajt. Nem jött be, egyiket sem láttuk végül.

A sulis ballagások után otthon készült közös ballagós kép a csajokról, aztán söpörtünk tovább az étterembe. A Prézliben foglaltunk az udvaron, ami jó döntésnek bizonyult a szép időben. Minden szuper finom volt, a pénteken sütött torták is jól sikerültek szerencsére. Jó volt kicsit együtt lenni a családdal, kár, hogy apu nem tudott feljönni, neki elhoztuk az ebédet.











A csodás csokrokat a Virág-Várnak köszönjük.